04 ŞUBAT, PAZARTESİ, 2019

“Uzun Kulak” Çocuklara Oyuncakları Hatırlatacak

Çocuklar için kaleme aldığı Melodi ve Balino ile tanıdığımız Anıl Basılı’nın bir çocuğun bir oyuncakla kurduğu sevimli ilişkiyi anlatan yeni kitabı Uzun Kulak, Büyülü Fener Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Pelin Turgut’un resimlediği hikâyedeki Uzun Kulak el yapımı, düğme gözlü eski bir oyuncak. Basılı, kitabında bu oyuncak hikâyesiyle çocukları bilgisayarın sanal dünyasından kopartıp kendi hayal dünyasında bir maceraya davet ediyor.

​Sunay Akın kitap için şunları söylüyor: “Düğmeler, kumaş parçaları, atılmış kutular, renkli iplikler... Elimizdeki malzemeler bir oyuncağa dönüşürken, ortaya çıkan oyuncak da bizi yeni duygulara, dostluklara, keşiflere doğru dönüştürür... Fabrika yapımı bir oyuncağın üstünde, çocuk sağlığına uygun olduğunu gösteren bir belge olmalıdır... Ellerimizle yaptığımız oyuncaklarda ise böyle bir uyarıya gerek yoktur... Çünkü el yapımı oyuncak, hayal dünyamızın ürünü olduğu için doğası gereği güven vericidir... Anıl Basılı’nın öykü kitabında, bir oyuncağın sıcaklığıyla, etrafında dönen dünyaları bir güneş gibi nasıl ısıttığını, hayat verdiğini okuyacaksınız...”

0
885
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlagen
Sultanbeyli Escort