28 HAZİRAN, SALI, 2022

Uluslararası Seramik Akademisi Türk Üyeler Sergisi: “Diyalog+11”

Türkiye’den Uluslararası Seramik Akademisi üyeliğine seçilmiş ve hâlâ üye olan 11 sanatçının eserlerinden oluşan “Diyalog+11” başlıklı Uluslararası Seramik Akademisi Türk Üyeler Sergisi, Eskişehir Odunpazarı Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda 17 Temmuz’a kadar sanatseverlerle buluşuyor.

1952 yılında Henry J. Reynaud tarafından kurulan Uluslararası Seramik Akademisi (IAC-International Academy of Ceramics), tüm ülkelerde seramik alanındaki profesyoneller arasında dostluk ve iletişimi güçlendirmeyi, tüm seramik kültürlerinde en yüksek kalitede üretimi teşvik etmeyi ve sürdürmek için her türlü uluslararası iş birliğini geliştirmeyi amaçlıyor. Bugün 74 ülkeyi temsil eden 807 bireysel üye ve 77 kolektif üyeden oluşan Uluslararası Seramik Akademisi, İsviçre-Genava’da, Musée Ariana’da hizmet veriyor.

“Diyalog+11” başlıklı sergi; Türkiye’yi Uluslararası Seramik Akademisi’nde temsil eden ve hâlen aktif üyeliği devam eden Bingül Başarır, Beril Anılanmert, Zehra Çobanlı, Sıdıka Sibel Sevim, Mutlu Başkaya, Ömür Tokgöz, Hasan Şahbaz, Burcu Karabey, Elif Aydoğdu Ağatekin, Hasan Numan Suçağlar ve Adile Feyza Özgündoğdu’nun son dönem eserlerinden oluşuyor. Zehra Çobanlı ve Elif Aydoğdu Ağatekin’in organizasyonunu üstlendiği sergi, sanatçıların farklı ve özgün anlatımlı eserlerini bir araya getiriyor.

​Uluslararası Seramik Akademsi Türk Üyeler Sergisi “Diyalog+11”, 17 Temmuz’a kadar Eskişehir Odunpazarı Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda ziyaret edilebilir.

Künye:
1. Adile Feyza Özgündoğdu, Ode Marítima1,Porselen döküm ve elle şekillendirme,30x28x25 cm,2019
2. Burcu Karabey
3. Bingül Başarır, Gerçek nerede, Şamotlu çamur, 35x35 cm, 1974
4. Sıdıka Sibel Sevim, Farklılık, 42x20x20 cm., Karışık Teknik, Çoklu Pişirim 
​5. Beril Anılanmert, Demeter 2019 porselen 48x36cm

0
741
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage