25 EKİM, PAZARTESİ, 2021

Tufan Taştan’ın İlk Uzun Metrajı “Sen Ben Lenin” 26 Kasım’da Vizyonda

Tufan Taştan’ın senaryosunu Barış Bıçakçı ile birlikte yazdığı ilk uzun metrajlı filmi Sen Ben Lenin, 26 Kasım’da vizyona girecek.

Dünya prömiyerini 43. Moskova Film Festivali’nde, Türkiye prömiyerini ise 40. İstanbul Film Festivali’nde yapan Sen Ben Lenin, Karadeniz’de bir kasabanın kıyısına vuran Lenin heykelinin dikilişinin ardından, başbakanın katılımıyla gerçekleşecek açılış töreninden hemen önce çalınmasını ve Ankara’dan görevlendirilen iki polisin kasabada kayıp Lenin heykelinin peşine düşmesinin hikâyesine odaklanıyor. Başrollerinde Barış Falay ile Saygın Soysal’ın yer aldığı filmde onlara Melis Birkan, Serdar Orçin, Nur Sürer, Salih Kalyon, Hasibe Eren, Özgür Çevik, Şerif Erol, Binnur Kaya, Mustafa Kırantepe, Serkan Keskin, Nazlı Bulum, Murat Kılıç, Sarp Aydınoğlu, Barış Yıldız, Sarp Akkaya, Necip Memili, Bige Önal ve Utku Çakar gibi pek çok isim eşlik ediyor.

Bugünlerde 45. Sao Paulo Uluslararası Film Festivali’nin “Yeni Sinemacılar” bölümünde yarışan film, önümüzdeki günlerde ise 32. Ankara Film Festivali’nde “Ulusal Yarışma” bölümünde yarışacak. Yapımcılığını İstanbul Digital (ID) Film ve Yapım-eki’nin üstlendiği film, 40. İstanbul Festivali’nden Jüri Özel Ödülünü, 28. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nden ise Adana İzleyici Ödülünü kazandı. Polisiye ve kara mizah türündeki Sen Ben Lenin’in şarkısı Edip Cansever’in Mendilimde Kan Sesleri adlı şiirinden Barış Diri tarafından bestelenirdi ve Seyyal Taner tarafından seslendirildi. Sen Ben Lenin filminin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

0
453
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage