15 KASIM, ÇARŞAMBA, 2023

Tiyatro Mitos İmzalı “Yan Rol” Oyunundan Yeni Gösterimler

Tiyatro Mitos’un yapımını üstlendiği ve Merve Polat’ın tek kişilik performansıyla sahnelenen Yan Rol oyunu, 18 Kasım’da İBB İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde, 22 Kasım’da İstanbul Şişli Tiyatrosu’nda, 25 Kasım’da House Of Performance İstanbul Alt Sahne’de ve 20 Aralık’ta Ankara Sanat Tiyatrosu Bilkent Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşacak.

Şenol Önder’in yönetmenliğini üstlendiği, Deniz Madanoğlu’nun kaleme aldığı Yan Rol, bir kadının yaptığı meslekle, en yakın arkadaşlarıyla ve ailesiyle yüzleşme hikâyesini anlatıyor. Eylül ve ekim ayında İstanbul’un yanı sıra Anadolu’nun birçok yerinde turne yapan “Yan Rol” oyunu, 2023 Direklerarası Tiyatro Ödülleri’nde “Tek Kişilik Prodüksiyon” ödülüne layık görüldü. Ayrıca bu oyun ile Merve Polat, 2022-2023 Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri’nde “Yılın Kadın Komedi Oyuncusu” ödülünü kazandı. Yan Rol oyununun biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Her zaman arkadaş kontenjanında görülen, kendi hayatında bile esas kızın arkadaşı olarak konumlanan bir kadın oyuncu karşımıza gelir ve hikâyesini bizimle paylaşmaya başlar.

Alamadığı roller, en yakın arkadaşıyla, babasıyla, annesiyle olan ilişkisi ve toplum baskısı artık susamayacağı kadar ağır gelmeye başlar. Kendi hayatında başrol hissedememesi üzerinden çıktığı bu sorgulamada, hayatın içindeki iktidar ilişkilerine de göz atmayı unutmayacaktır. ‘O kendi hikâyesinin kahramanı ve ben bu sefer onun hikâyesindeki yan rol olmayacağım’

0
1071
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage