28 TEMMUZ, ÇARŞAMBA, 2021

The Away Days’in Yeni Teklisi “How Many Times” Yayında

Ülkemizin bilinen ilk dream-pop, shoegaze grubu The Away Days, uzun bir aradan sonra “How Many Times” isimli yeni teklisiyle geri döndü.

Mixini Dua Lipa, The Neighborhood gibi dünyaca ünlü isimlerle çalışan Matty Green’in yaptığı şarkının sözü ve müziği Can Özen ve Orkun Atik imzası taşıyor. Pandemi nedeniyle evlere hapsolduğumuz günlerin ardından gelen pozitif, umut dolu bir yeniden başlama şarkısı olan “How Many Times” dinleyiciyi sıcak yaz güneşinin altında sanki etrafta hiç kimse yokmuş gibi gözleri kapalı dans etmeye davet ediyor.

The Cure and Joy Division gibi 80'lerin synth popunun öncü gruplarının yanı sıra Foals, MorMor gibi modern seslerden de etkilenen grup indie rock, shoegaze, dream pop ve psikedelik müzik türlerini bir araya getirerek kendi özgün tarzını oluşturuyor. SXSW, The Great Escape gibi dünyaca ünlü festivallerde Banks, Belle & Sebastian, Massive Attack ve Portishead gibi isimlerle aynı sahnede yer alan grup gösterdiği performanslarla büyük bir dinleyici kitlesi oluşturdu.

The Away Days’in “How Many Times” isimli yeni teklisini buradan dinleyebilirsiniz. 

0
670
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage