28 EYLÜL, PAZARTESİ, 2020

Tarık Tufan’dan Yeni Bir Roman: Kaybolan

Tarık Tufan’ın hatıralarla yüzleşmenin, ilk aşkın ve kendini aramanın evrensel hikâyesini anlattığı yeni romanı Kaybolan, Doğan Kitap’tan çıktı.

Tufan, okuruna yaralı dünyalarda, kırık hayatlarda, saklı hüzünlerde ve İstanbul sokaklarında dolanan bir roman veriyor. Hayatın en çetrefilli meselesi, çözülmesi en zor sırrı, gerçekte kim olduğumuzdur. Çünkü herkes hayatının bir yerinde kaybolur. Bazıları kendisini bulabilmek için önce çok eskiden kaybettiklerini bulmak zorundadır.

“Utanmayı bir kenara bırakıp gerçeği itiraf ettiğim bugün bile hâlâ kendi hayatımı değil, başkalarının hayatını yaşıyorum. Fason hayat. Bir gece düşüncelere dalmış boğuşurken aklıma geldi bu laf; o gün bugündür böyle tanımlıyorum, sipariş üzerine yaşanmış, ısmarlama, düşük maliyetli, fason hayat. Doğum günümde sadece bunun hayal kırıklığını hissettim. Uzunca bir vakit kayıtsız kalmaya çalıştığım hatalarım için şimdi pişmanlık, hüzün ve keder duyuyorum. Her şeyin başka türlü olmasını arzu ederdim, olmadı. Artık kim olduğumu, kimin için yaşadığımı doğru dürüst düşünemiyorum bile.”

Fotoğraf Nazlı Erdemirel tarafından Artful Living için çekilmiştir.

0
1823
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage