29 AĞUSTOS, SALI, 2023

SSM ve OMAR’dan İş Birliği: Müzik Kültürü ve Güzel Sanatlar Programı

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM) ve İstanbul Üniversitesi Osmanlı Dönemi Müziği Uygulama ve Araştırma Merkezi (OMAR) iş birliğiyle çocuklara yönelik hazırlanan Müzik Kültürü ve Güzel Sanatlar programı 4 - 9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

9 - 12 yaş arasındaki çocuklar ücretsiz olarak katılabileceği program SSM Atlı Köşk’te ve OMAR Mirgün Köşk’te düzenlenecek. İ.Ü OMAR’ın çalışma alanları arasında yer alan Osmanlı dönemi müziği, müzik enstrümanları ve çocuk şarkıları üzerine atölye çalışmalarına paralel bir çizgide hazırlanan program; kültürel miras, tarih, sanat ve zanaat tarihi, mimari tarih, sanatın kurumsallaşması ve müzecilik alanlarını da kapsayan geniş bir çerçevede işlenecek. Program kapsamında çocuklar, eğitmenler tarafından seçilen Osmanlı dönemi çocuk şarkılarını notaları ile öğrenecek; eski sazları, bestecileri tanıyacak ve bir yandan da SSM Kitap Sanatları ve Hat Koleksiyonu’nun inceliklerini kavrayarak kendi el yazması nota kitaplarını hazırlayacaklar. 

​Programa katılmak isteyenler 31 Ağustos’a kadar SSM’nin internet sitesi üzerinden başvuru yapabilecek. Katılımcılar 2 Eylül’de OMAR’ın internet sitesinde duyurulacak.  

0
694
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage