29 MART, PAZAR, 2020

Sıra Dışı Bir Kadının Öyküsü: Kızların Şehri

Ye Dua Et Sev kitabıyla tanınan Elizabeth Gilbert’in sıra dışı bir kadının sıra dışı yaşam öyküsüyle 1940’ların New York’una götüren kitabı Kızların Şehri, İstem Erdener’in çevirisiyle, Doğan Kitap’tan çıktı.

Kitabın baş kahramanı Vivian Morris daha on sekiz yaşındayken yüz karası notları yüzünden okulundan atılıp, bir tiyatro binasının sahibi olan halasının yanına, New York’a gönderilir. Yatılı kız okullarında geçen ergenlik yıllarının ardından kendini revü kızlarının, ateşli dansçıların, oyuncuların parıltılı dünyasında bulur. Ve o günlerde dünyanın kalbinin attığı şehir olan New York’ta aşkla ve şehvetle tanışmak için fazla beklemesi gerekmeyecektir.

“Hayatımın geri kalanını iyi bir kız olduğumu kanıtlamaya çalışarak geçirebilirdim ama bu gerçek kimliğime ihanet olurdu.

Böylece kendimi asıl isteklerimden mahrum bırakma fikrinden vazgeçtim ve kendimi mutlu etmenin yollarını aradım. Zaten bir kadın hayatının bir noktasında, sürekli utanç duymaktan yorulur. Bundan sonra, gerçek kimliği neyse o olmakta özgürdür.”

0
920
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage