11 EYLÜL, CUMA, 2020

“Sihriâlem Geçitleri” Gölgeler Diyarı’yla Devam Ediyor

​Altay Öktem’in çocuklar için kaleme aldığı “Sihriâlem Geçitleri” dizisinin üçüncü kitabı Gölgeler Diyarı, Elif Deneç'in resimleriyle, Can Çocuk tarafından yayımlandı.

9 yaş ve üzeri çocuklara hitap eden kitapta fantastik diyarlara yolculuklarda, gerçekle hayali birbirinden ayıran gizem perdesi günden güne incelirken, kahramanları kendilerine kurallar, alışkanlıklar ve birbirlerini tanımak üzerine yepyeni sorular soruyorlar.

Sihriâlem Geçitleri’nde yeni bir diyarın kapısı açılıyor! Yoksa… kapanıyor mu? Cevap vermek zor, çünkü konu “gölgeler” oldu mu, her şey bildiğinizin tersine dönüşebilir. Çağıl ve Berk bunu kendi gözleriyle görmek üzere!

​Ne zaman ve nerede açılacağı hiç belli olmayan Sihriâlem Geçitleri, bu kez kahramanlarımızı, gölgelerin yaşadığı Kagenokuni’ye götürüyor. Biraz fen bilgisine bolca soru, merak ve hayal gücü eklenince, çocuklar kendilerini, gölgelerin başınabuyruk kurallarına göre işleyen, karnaval gibi diyarda buluyorlar. Bu kez, tanıdıkları pek çok kimse de onlara eşlik ediyor. Ancak bilmedikleri şey şu: Gölgeleri ne kadar tanıyabilirsiniz?..

0
1221
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage