09 TEMMUZ, SALI, 2019

Sezer ve Tozar’ın Maceraları Devam Ediyor

Beyaz Zenciler romanıyla uluslararası üne kavuşan Norveçli yazar Ingvar Ambjørnsen’in kendi kedisi ve köpeğinden ilhamla kaleme aldığı dört kitaplık macera dizisi “Sezer ve Tozar”ın üçüncü kitabı Mario’nun Uçan Koltuğu, Can Çocuk Yayınları tarafından yayımlandı.

Per Dybvig’in resimlediği, Deniz Canefe’nin dilimize çevirdiği kitap, 9 yaş ve üstü tüm çocuklara hitap ediyor.

İyi kalpli, çirkin köpek Tozar’la kurnaz kedi Sezer’in işlettiği Körfez Pansiyonu’nda günler dostluk ve barış içinde geçmektedir. Fakat bir gün, adının Bambam Keskinkulak olduğunu söyleyen ve kendini fiyordun yeni şerifi diye tanıtan kocaman, sevimsiz bir köpek pansiyona gelir. Önce dağlar ozanı Gregor’u yasadışı göç nedeniyle tutuklar, ardından Körfez Haberleri gazetesini kapatır.

​Her işten anlayan su samuru Susam, pansiyonun bodrumuna gizli bir matbaa kurar ve Körfez Haberleri muhabiri Bandi, gazeteyi yeraltında çıkarmaya başlar. Bu arada pansiyona Mario Gastromati adlı İtalyan bir kunduz gelir. Atalarından Peder Pietro’nun gizli patlangıç şurubu tarifinin peşindeki Mario, onu bu bölgede bulacağına inanmaktadır. Bir rivayete göre, patlangıç şurubunun içenler üzerinde müthiş etkileri vardır. İlginçtir ki şerif Bambam Keskinkulak bir tek Mario’ya dostça davranır. Peki Bambam neyin peşindedir?

0
566
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage