26 MAYIS, ÇARŞAMBA, 2021

Selma Gürbüz’ün Zamanı ve Mekânı Üzerine Bir Söyleşi

İstanbul Modern, geçtiğimiz ay hayatını kaybeden sanatçı Selma Gürbüz’ü 27 Mayıs’ta gerçekleşecek bir söyleşi ile anıyor. “Dünya Diye Bir Yer” sergisinin küratörü Öykü Özsoy ve yazar Fisun Yalçınkaya, Selma Gürbüz’ün zamanı ve mekânını çevrim içi söyleşide ele alacak.

Selma Gürbüz’ün daha önce sergilenmemiş eserlerine odaklanan “Dünya Diye Bir Yer” sergisi kapsamında yazar ve editör Fisun Yalçınkaya ile serginin küratörü Öykü Özsoy, zamansal ve mekânsal seyahatlerin sanatçının pratiğindeki yerini konuşacaklar. Gürbüz’ün pratiğinde seyahatler, “farklı döngüler, farklı hikâyeler” bulmaya araçtır. Sanatçının tüm yapıtlarına hâkim olan hareket duygusu, değişimlerin hem zamansal hem de mekânsal seyahatlerle şekillendiğini gösterir. Mitolojilerden ve yolculuklarında karşılaştığı insanlardan gelen etkiler sanatçının sanatı içinde özgün bir yapıya yerleşir. 

“Selma Gürbüz: Dünya Diye Bir Yer” sergi kataloğunda sanatçıyla kapsamlı bir söyleşi yapan Fisun Yalçınkaya ve serginin küratörü Öykü Özsoy’un gerçekleştireceği söyleşiyi 27 Mayıs Perşembe saat 18.00’da İstanbul Modern’in YouTube kanalında izleyebilirsiniz. 

0
527
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage