Advertisement
23 KASIM, PERŞEMBE, 2023

Sarkis’in Sanatçı Konuşması 30 Kasım’da Arter’de

Sarkis, Arter’de izleyiciyle buluşan “SONSUZ” başlıklı kişisel sergisi bağlamında, moderatörlüğünü serginin küratörü Emre Baykal’ın üstleneceği bir konuşma gerçekleştirecek.

Sarkis, 1960’lardan bu yana devam eden sanatsal pratiğine dair geniş bir çerçeveden ipuçları sunacağı konuşmasında, Respiro isimli ikonik yerleştirmesinin ortaya çıkış serüvenini de anlatacak. Sarkis’in 1960’lardan bu yana devam eden sanatsal pratiğine dair geniş bir çerçeveden ipuçları sunacak konuşma, sanatçının üretiminde sıklıkla yer verdiği ısıtma, yakma, kamuflaj, bellek, iz bırakma, atölye, ev gibi kavram ve temaları yapıtlarının sergilendikleri mekânla kurdukları özgün ilişkiler üzerinden ele alacak. Arter Öğrenme Programı’nın Yorumlama Etkinlikleri kapsamında 30 Kasım Perşembe akşamı saat 19.00’da, Sevgi Gönül Oditoryumu’nda ücretsiz olarak gerçekleştirilecek sanatçı konuşmasına kayıt olmadan katılabilirsiniz.

​Bir mekânla birlikte var olmak, mekânsal referanslar veya çağrışımlar üstlenmek veya yeni bir mekân kurgulamak üzere tasarladığı yapıtlarını her sergilenişte değişime ve yorumlamaya açık tutan Sarkis, Emre Baykal’ın küratörlüğünü üstlendiği “SONSUZ” sergisinde de kurumun koleksiyonunda yer alan yapıtlarından seçtiklerini birbirleriyle ilk kez buluştururken, onlara Arter’in 2. kat galerisinde yeni bir yaşam ve deneyim alanı açıyor. Sergi, 4 Şubat 2024’e tarihine kadar Arter’de görülebilir.

Künye:
1. Sarkis: SONSUZ Küratör: Emre Baykal Sergiden yerleştirme görüntüsü Arter, 2023 Fotoğraf: Hadiye Cangökçe
2. Sarkis: SONSUZ Küratör: Emre Baykal Sergiden yerleştirme görüntüsü Arter, 2023 Fotoğraf: Sena Nur Taştekne

0
585
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage