03 NİSAN, CUMA, 2020

Sanatorium’dan Okuma ve Performans Gecesi

Sanatorium, 4 Nisan 2020 Cumartesi günü saat 20:00’da Berkay Tuncay’ın kişisel sergisi “İnsan tuhaf, ne hoyrat, ne şaheser ve nasıl ilkel hayret” kapsamında bir online Okuma/Performans Gecesi düzenleyecek. Sanatorium’un YouTube kanalı üzerinden canlı olarak gerçekleştirilecek gecede Rita Aktay, Emirhan Eringen ve Deniz Gül yapacakları okumalarla ve sergileyecekleri performanslarla sanatseverlerin karşısına çıkacaklar.

Aktay, Eringen ve Gül, Berkay Tuncay’ın sergisi dolayısıyla işlediği "internet üzerinde imgelerin ve metinlerin yayılımı, hızlandırmacı çalışma kültürü ve ofis hayatı, dijital çağ ve artan toplumsal kaygı" gibi temalardan hareket ederek ortaya farklı türlerde metinler çıkaracaklar. Rita Aktay, Possible Related Search (2020) adlı video performans ile Google’ın görsel arama motoru üzerinden birtakım araştırmalar yapacak ve izleyicileri görsellerle dil arasındaki ilişki üzerine düşünmeye davet edecek. Emirhan Eringen, Taşlaşma (Petrified, 2019) çalışmasıyla, Frankfurt’a yakın bir süre içinde taşınmış “expat”larla yaptığı röportajları farklı türden bir yazıya evirerek dinleyicilerin beğenisine sunacakr. Son olarak Deniz Gül (@oddat), 2017-2019 tarihlerinde yazdığı, "Öforizmalar" olarak sunduğu tweetlerden oluşan bir seçkiyi sosyal bir ortamda sanatseverlerle buluşturacak.

Sanatorium ayrıca performans ve okumaların ardından düzenleyeceği “chatbox” ile de dinleyicilerle sanatçıları kaynaştırarak bir sohbet ortamı yaratacak.

Sanatorium’un YouTube kanalına buradan ulaşabilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=PrslnNmNj7o&feature=youtu.be&utm_source=Genel&utm_campaign=f113cecc88-


0
579
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage