11 MAYIS, SALI, 2021

Sanatla Birlikte İyileşmeye Doğru Bir Adım: “Kentlerin Yalnızlığı”

Timurtaş Onan, Murat Bakmaz ve Fatih Çindemir’in fotoğraflarının yer aldığı “Kentlerin Yalnızlığı” başlıklı sergi, Artsteps üzerinden sanatseverlerin beğenisine sunuldu. İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Sanat Yönetimi bölümü öğrencileri H. Furkan Atasoy ve Nihan Ülgün’ün küratörlüğünü yaptığı sergi 10 Haziran tarihine kadar çevrim içi olarak görülebilecek.

Sanatçıların kentlerdeki koşulların sonucu olarak mekanikleşen ve yabancılaşan bireylerin yaşamını sorgulayan fotoğraflarının yer aldığı sergi bu eserlerle izleyiciyi yaşamının en karamsar ve aynı zamanda en eşsiz duygularını hissetmesine neden olabilecek büyülü bir yolculuğa çıkarmayı amaçlıyor. Sergi insanoğlunun bireyselleştiği, tüm sosyal alanını evlere hapsettiği salgın döneminde, sanatla birlikte iyileşmeye doğru bir adım atıyor.

​“Yalnızlık... Yalnızlığı nasıl ifade edersiniz? Kalabalık caddelerde yürürken, insan kalabalığında boğulurken, an gelir yalnızlığın ortasında buluruz kendimizi. Şehir insandan, bizler ise yalnızlıktan boğuluyoruzdur. Bir kutunun içine hapsetmek mümkün olmayan bu duyguyu belki de ömür boyu hissedeceğiz.

“Kentlerin Yalnızlığı” başlıklı sergiyi buradan çevrim içi olarak gezebilirsiniz.

0
585
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage