06 HAZİRAN, PERŞEMBE, 2024

Sanatçı Ozan Ünal’dan Öyküler: “Diğer”

Heykeltıraş Ozan Ünal’ın zihnimizde ve içimizde silinerek çizilmiş olanları, yazarak resmettiği öykülerinden oluşan Diğer adlı kitabı Alfa Yayınları’ndan çıktı.

Yaşanan olayların, olan bitene ilişkin görüntülerin ya da bunların içimizde bıraktığı duyguların sadece bizim malumumuz olan, bir başkasına aktarılamayan, en yakınımızdakine bile tarif edilemeyen bir yanı vardır. İsmi konulamayan, dile dökülemeyen, resmi çizilemeyen ama sürekli hissedilen, zihnimizde yanıp sönen. Ünal bu öykülerinde, doğası sözden ve gözden kaçmak üzerine kurulu, varlıklarıyla yoklukları birbirine karışmış yaşantılarımızı ve hislerimizi cismani bir hâle getiriyor.

​“eğilin, kulağınıza bi şey dicem: beni olmadı... kimseye demeyin, olur mu? utanırım... gözlerim de simsiyah halbuki, biliyorsunuz... işin doğrusu, ben sizde görene dek severek bakılmanın insanın yüzünü nasıl okşadığını hiç bilmezdim. çok da çirkin değildim halbuki. öyle miyim? siz söyleyin Allah aşkına... ellerim o kadar mı kir pas içinde; tutulmayacak kadar mı? olmadı işte... ben bunun eksikliğinin bile farkında değilmişim... düzeltiyorum, bi dakka: hiç eksik kalmayan eksiklik hissimin, bu olduğunun farkında değilmişim... sevilmek ne kadar güzelleştiren bi şeymiş, çok teşekkür ederim; ama keşke bunu yapmasaydınız; çok mutlu ediyor insanı...”

0
360
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage