07 NİSAN, SALI, 2020

Sakıp Sabancı Müzesi’nden Online Çalışmalar

Geçtiğimiz günlerde 30 Nisan 2020 tarihine kadar fiziksel olarak kapalı kalacağını açıklayan Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), bu süreçte online olarak çalışmalarına devam ediyor. SSM’nin sevilen etkinliklerinden Müzede Yoga, Cihangir Yoga iş birliğiyle 8 Nisan Çarşamba günü saat 08:00’de ilk dersiyle takipçilerle buluşmaya hazırlanıyor. Etkinliğin nisan ayı boyunca her hafta aynı gün ve saatte izleyicilerin karşısına çıkması planlanıyor.

Bünyesinde barındırdığı kalıcı koleksiyonlara paralel olarak güncel sergilerle de zamanın ruhunu yakalayan Sakıp Sabancı Müzesi, düzenlediği performans gösterimleri, konferans ve sunumlarla da dikkat çekiyor. Tüm bu etkinliklere ve koleksiyonlara ücretsiz olarak online erişim imkânı sağlayan SSM, Kitap Sanatları ve Hat Koleksiyonu’nu YouTube hesabı üzerinden 360° görme imkânı sunuyor. Müzenin güncel sergisi “Akış/Flux: Marina Abramović + MAI” dahil olmak üzere bugüne kadar SSM’de gerçekleştirilen tüm sergi, kalıcı koleksiyon ve arşivlere dair paylaşımlara sosyal medya hesapları ve internet sitesi üzerinden devam ediyor. Abidin Dino’nun hayatı ile sinema ve sahne tasarım çalışmalarını konu alan, Abidin Dino Arşivi’nden eser ve dokümanlarla hazırlanan çevrimiçi sergiler de müzenin internet sitesi üzerinden ziyaretçilerle buluşuyor.

Online sergi, etkinlik ve koleksiyonlar hakkında daha fazla bilgiye ve müzenin sosyal medya hesaplarına buradan ulaşabilirsiniz:  https://www.sakipsabancimuzesi.org/tr/sayfa/dijital-ozet

Müzenin YouTube hesabına buradan ulaşabilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=wQadGIc90TU

0
924
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage