27 ŞUBAT, PERŞEMBE, 2020

Sait Faik Öyküleriyle “Şehir Amber Kokacak”

İş Sanat, Sait Faik Abasıyanık’ın beş öyküsünün eski bir radyo kayıt stüdyosunun canlandırıldığı bir sahne düzeninde okunacağı “Şehir Amber Kokacak” adlı dinletiye ev sahipliği yapacak.

Dinletide Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek; “Müthiş Bir Tren”, “Havuz Başı”, “Balıkçısını Bulan Olta”, “Yüksekkaldırım”, “Serseri Çocuk ve Köpek” başlıklı hikâyeleri seslendirecek.

Atilla Birkiye’nin metinlerini hazırladığı, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyarladığı dinletinin müzik yönetmenliğini Serdar Yalçın üstlenecek. Edebiyat ile müziğin iç içe geçtiği dinletide eserleri kemanda Seda Subaşı, çelloda Şemsa İdil Ural yorumlarken; efektler Tuğrul Keskin, Vehbi Arslan ve Hasip Tuz’a ait olacak.

​Dinleti, 1 Mart Pazar günü 16.00’da ve 2 Mart Pazartesi akşamı 20.30’da iki ayrı gösterimle İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleşecek. Etkinlik ücretsiz olacak ve rezervasyon alınmayacak. 1 Mart Pazar günü saat 14.00’ten, 2 Mart Pazartesi akşamı saat 19.00'dan itibaren seyirciler salona kabul edilecek. Seyirci kabulü salon kapasitesi ile sınırlı olacak.

0
727
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage