02 ARALIK, CUMARTESİ, 2023

SAHA’dan Bağımsız Sanatçı İnisiyatiflerine Destek

Çağdaş Sanatı Destekleme Girişimi, SAHA Sürdürülebilirlik Fonu ile Türkiye genelinde bağımsız sanat inisiyatiflerine verdiği desteği açık çağrıyla devam ettiriyor. SAHA, 8 farklı kentten 11 bağımsız sanatçı inisiyatifine destek veriyor.

SAHA’nın 2024 boyunca destekleyeceği inisiyatifler, A4, Alan Antakya, Darağaç, Fırın, Kırık, Loading, Mahsul Projesi, Manifold, Nesin İstasyon, Sub olarak belirlendi. SAHA, yıl sonuna dek 10 inisiyatife 1.000.000 TL (yaklaşık 35.000 EUR) net ve karşılıksız fonu eşit paylaştırmanın yanı sıra iki yıldan beri SAHA Sürdürülebilirlik Fonu sağladığı Mersin’deki Kültürhane’ye desteğinin kapsamını büyüttü.

Kâr amacı gütmeyen sanat inisiyatiflerinin gelişimine katkıda bulunarak halka açık program ve etkinliklerini teşvik etmek amacıyla oluşturulan fonla bugüne dek 37 farklı inisiyatif, SAHA’dan en az bir yıl olmak üzere program bütçelerine katkı ve kapasite geliştirme desteği aldı.

Eylül ayında yapılan açık çağrıya gelen başvurular, SAHA’nın proje ve etkinlik ekibi tarafından değerlendirildikten sonra SAHA Yönetim Kurulu’nda derneğin misyon ve faaliyet alanlarına göre öncelikli olarak düzenledi. SAHA Sürdürülebilirlik Fonu, bu kez Adana, Çanakkale, Diyarbakır, Eskişehir, Hatay, İstanbul, İzmir ve Mersin kentlerinden 11 farklı inisiyatife fon sağlıyor. 

SAHA Sürdürülebilirlik Fonu’ndan 2024 yılı boyunca yararlanan inisiyatifler: 

A4 (Diyarbakır)
Alan Antakya (Hatay)
Darağaç (İzmir)
Fırın (Eskişehir)
Kırık (İstanbul)
Kültürhane (Mersin)
Loading (Diyarbakır)
Mahsul Projesi (Adana)
Manifold (çevrimiçi)
Nesin İstasyon (İzmir)
​Sub (Çanakkale)

0
628
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage