01 TEMMUZ, CUMA, 2022

Sabancı Vakfı 7. Kısa Film Yarışması’na Başvurular Başladı

Bu yıl 7. kez düzenlenecek Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması için başvurular başladı. Teması “Ne Eğitimde Ne İstihdamda Yer Alan Genç Kadınlar” olarak belirlenen yarışmaya 18 Kasım’a kadar başvuru yapılabilecek.

Sabancı Vakfı’nın toplumsal sorunlara sanat aracılığıyla dikkat çekmek amacıyla 2016 yılından bu yana gerçekleştirdiği Kısa Film Yarışması bu yıl “Ne Eğitimde Ne İstihdamda Yer Alan Genç Kadınlar” teması ve “Başrolde İlk Kez… Hayattaki rollerine kendileri karar vermek isteyen tüm kadınlar için şimdi başrolde olma zamanı!” sloganı ile düzenlenecek.

Toplumsal konuları sanatın gücüyle ve yaratıcı bakış açısı ile bir araya getiren yarışma için başvurular 18 Kasım tarihine kadar devam edecek. Yarışmaya en fazla beş dakika uzunluğunda olan ve “ne eğitimde ne istihdamda yer alan genç kadınlar” konusunu ele alan eserlerle başvuru yapılabilecek. Eserler, öncelikle ön jüri tarafından değerlendirilecek ve finale kalan en az 10 en fazla 15 eser arasından jüri son değerlendirmeyi yapacak.

Yarışmaya başvuran eserlerin yönetmen (eser sahibi) ve / veya yapımcısından en az birisinin Türkiye Cumhuriyeti veya K.K.T.C. vatandaşı olması gerekiyor. Yarışmaya daha önce herhangi bir yerde gösterilmemiş ve ödül almamış eserler ile başvuru yapılabilecek. Ayrıca eser sahiplerinin bugüne kadar çekmiş olduğu herhangi bir uzun metraj filmi olmaması gerekiyor. Yarışma temasına en uygun şekilde eserini hazırlayan, kriterlere uyan, akılda kalıcı ve yaratıcı bulunan kısa filmlerin birincisi 25 bin TL, ikincisi 20 bin TL, üçüncüsü 15 bin TL ödülün sahibi olacak.

​Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması’na 18 Kasım’a kadar buradan başvurabilirsiniz.

0
659
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage