23 TEMMUZ, CUMA, 2021

Sabancı Vakfı 6. Kısa Film Yarışması Başvuruları Başladı

Sabancı Vakfı’nın toplumsal sorunlara sanat aracılığıyla dikkat çekmek amacıyla 2016 yılından bu yana gerçekleştirdiği Kısa Film Yarışması’nın 2021 yılı başvuruları başladı. “Konu Uzun Film Kısa” sloganı ile altıncısı gerçekleştirilecek Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması’na 19 Kasım’a kadar başvuru yapılabilecek.

Toplumsal sorunlara dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için sanatın kitleleri etkileyen gücünü kullanmak amacıyla düzenlenen Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması’nın bu yılki teması “Yeni Dünyada Yeni Meslekler” olarak belirlendi. Sabancı Vakfı 6. Kısa Film Yarışması’na 5 dakika uzunluğundaki ve yeni meslekler konusunu ele alan eserler ile 19 Kasım’a kadar başvuru yapılabilecek. Eserler ilk olarak ön jüri tarafından değerlendirilecek ve finale kalan en az 10 en fazla 15 eser arasından jüri son değerlendirmeyi yapacak.

Yarışmaya başvuran eserlerin yönetmen (eser sahibi) ve / veya yapımcısından en az birisinin T.C. veya K.K.T.C. vatandaşı olması gerekiyor. Bir kişinin birden fazla eser ile başvurabileceği yarışmaya daha önce herhangi bir yerde gösterilmemiş ve ödül almamış eserler ile başvuru yapılabilecek. Ayrıca eser sahiplerinin bugüne kadar herhangi bir uzun metraj film çekmemiş olması gerekiyor. Yeni dünya düzeninde dijitalleşme ve yapay zekâyla birlikte gelen yeni mesleklerin ve kaybolacak iş kollarının hayatımızdaki etkilerini ve bu konuda yapılması gerekenleri en iyi şekilde sunan, kriterlere uyan, akılda kalıcı ve yaratıcı bulunan eserlerin birincisi 25 bin TL, ikincisi 20 bin TL, üçüncüsü 15 bin TL değerinde ödülün sahibi olacak.

Sabancı Vakfı 6. Kısa Film Yarışması hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

0
373
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage