08 EYLÜL, SALI, 2020

Rüya ile Gerçek Arasında Bir Yerde

Galeri 77, yeni sanat sezonunu 10 Eylül tarihinden itibaren gerçekleştireceği Evgenia Sarkissian’ın (Saré) “İnsanlık Komedyası (Human Comedy)” isimli kişisel sergisi ile açmaya hazırlanıyor. İsmini Balzac’ın ünlü roman serisi İnsanlık Komedyası’ndan alan sergi, ziyaretçilere sanatçının 2015 ile 2019 yılları arasında ürettiği tablolarından bir seçki sunuyor.

Bugüne kadar ürettiği çalışmalarında rüya ile gerçek arasında ördüğü bağlarla dikkat çeken Saré, kurduğu masalsı sanat evreniyle kendisine has bir yerde duruyor. İzleyicilere arka planında herhangi bir beton ve kent manzarasının olmadığı tanımsız ama tamamen şiirsel kompozisyonlar sunan sanatçı, ziyaretçilerin hayal gücünü serbest bırakarak onlara daha önce tanık olmadıkları yeni bir evren göstermek istiyor. Bu yeni metaforik evrende birçok farklı unsura yer veren sanatçı, Balzac’dan ilhamla çıktığı bu yolda birçok insanlık durumunu da gözler önüne seriyor.

​Üretimlerini Paris merkezli gerçekleştiren Saré’nin Türkiye’deki ilk kişisel sergisi olma özelliğini taşıyan “İnsanlık Komedyası”, Galeri 77’nin Karaköy’deki mekânında 10 Eylül - 10 Ekim 2020 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

0
2158
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage