17 KASIM, CUMA, 2023

READ - Gezici Kütüphane Türkiye’deki Etkinliklerine Başladı

Ülke ülke gezerek okul ve kütüphanelerde etkinlikler yapan READ - Gezici Kütüphane, Arnavutluk, Kosova, Kuzey Makedonya ve Sırbistan’ı gezdiği üç yılın ardından son durağı olan Türkiye’deki etkinliklerine başladı.

READ - Gezici Kütüphane İstanbul ve Yalova'da gerçekleşen etkinliklerin ardından Ankara, Karaman, Antalya, Malatya, Kütahya ve Edirne’deki etkinlikleri ile yola devam ediyor. Etkinlik içerikleri; çizim atölyeleri, yazarlık atölyeleri, çocuk atölyeleri, yazar söyleşileri, okuma etkinlikleri, çeviri atölyeleri, kariyer atölyeleri, okuma kulübü etkinlikleri ve küçük yaş grupları için öğretici aktiviteler olarak çeşitlendirilmiştir.

READ - Kültürel Çeşitlilik için Bölgesel Ağ projesi, Goethe Institut – Üsküp ve diğer proje ortakları; Association Krokodil (Sırbistan), Center for Balkan Cooperation - Loja (Kuzey Makedonya), Instituti i Librit dhe i Promocionit (Arnavutluk), Qendra Multimedia (Kosova) ve Kalem Kültür Derneği (Türkiye) ile hayata geçirilen, dört yıllık AB destekli bölgesel kültürel bir proje olarak hayat buldu.

​14 Aralık 2023 tarihine kadar devam edecek proje kapsamındaki tüm etkinlikler ücretsiz olacak. Gezici Kütüphane'nin rota ve etkinliklerinden haberdar olmak için @itef_istanbul Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

0
888
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage