16 KASIM, PERŞEMBE, 2023

Rashit’ten Moğollar Yorumu “Ben Anlamaz”

90’lar İstanbul punk sahnesinin önemli gruplarından Rashit, Moğollar’a Saygı albümü için sözleri Oğuzhan Akay’a, bestesi Taner Öngür’e ait olan “Ben Anlamaz” şarkısını yorumladı. 

Moğollar’a Saygı albümünün yeni konuğu “Ben Anlamaz” şarkısı ile Rashit oldu. Uzun bir aradan sonra geçtiğimiz sene “Kalbim Soldan Atıyor” isimli EP’sini yayımlayan grup, Moğollar’a Saygı albümü için tekrar stüdyoya girerek Moğollar külliyatından “Ben Anlamaz” isimli şarkıyı kaydetti. Şarkının kapak görselinin tasarımını ise Yağız Eyiişleyen yaptı.

Moğollar’a Saygı albümü için yapılan çağrıya yanıt veren müzisyenlerin Moğollar parçalarına yaptığı yorumlar, belirli aralıklarla dinleyiciyle paylaşılmaya devam edecek. Şu ana kadar Moğollar külliyatından 23 şarkının sahiplendirildiği proje sona erdiğinde, bu özel albüm plak formatında da yayımlanacak. Moğollar parçalarının birbirinden farklı müzikal yaklaşımlara sahip müzisyenler tarafından yorumlandığı projede, şarkıların kapak görselleri de illüstrasyon dünyasının yükselen isimleri tarafından tasarlanacak. Proje, müzik tarihimize hem müzikal hem görsel olarak önemli bir not düşmeyi hedefliyor.

​ Rashit'in  “Ben Anlamaz” yorumunu buradan dinleyebilirsiniz.

0
591
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage