09 MAYIS, PAZAR, 2021

Rahmi M. Koç Müzesi’nde 360 Derece Sanal Turla Gezinti

Rahmi M. Koç Müzesi, kısıtlamalar nedeniyle fiziki olarak ziyaret edilemeyen koleksiyonunu sanal tur ile sanatseverlerle buluşturuyor. Endüstri, ulaşım ve iletişim tarihinin efsanelerinden oluşan 14 binin üzerindeki objenin yer aldığı müze koleksiyonu Google Street View aracılığıyla 360 derece gezilebiliyor. Ayrıca müze ziyaretçilere nostaljik tren turu, denizaltı gezisi, atlıkarınca ve oyun parkı, uçaklar, klasik otomobiller ve çok daha fazlasını deneyimle fırsatı sunuyor.

Müzenin çevrim içi öğrenme programları da mayıs ayı boyunca katılımcılarla buluşuyor. 5-11 yaş grubu çocukların hedef ve davranışlarına uygun olarak hazırlanan atölyelerde çocuklar sanal tur ile müzeyi keşfediyor ve haftanın objesini inceliyor daha sonra da dijital bir oyunla eğleniyorlar. Her cumartesi gerçekleştirilen, yaklaşık 60 dakikalık atölyelerde çocuklar Güneş Saati’nin nasıl çalıştığından buharlı ilk otomobillerin tasarımlarına, su altının büyülü dünyasından zeytinyağı üretimine kadar farklı objeleri inceleme fırsatı buluyor.

Rahmi M. Koç Müzesi’ni internet sitesinden ya da App Store ve Google Play üzerinden indirilebilen Sanal Müze uygulaması sayesinde evinizden 360 derece sanal turla ziyaret edebilirsiniz.

0
1467
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage