27 NİSAN, SALI, 2021

Patrick Hahn Artık BİFO’nun Daimî Konuk Şefi

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) 2020 yılının Ağustos ayında ilk kez şef olarak ağırladığı Patrick Hahn ile önümüzdeki iki sezon boyunca sanat danışmanı ve daimî konuk şef olarak çalışmaya karar verdi.

Senfonik ve koral repertuvarın yanı sıra opera eserlerine olan hâkimiyetiyle de dikkat çeken 25 yaşındaki Patrick Hahn, 2021/22 sezonu itibariyle Wuppertal Opera ve Senfoni Orkestrası’nın genel müzik direktörü olarak atandı ve Almanya’da bu pozisyona getirilen en genç şef oldu. Bu sezon BİFO, Bavyera Radyo Senfoni, Münih Filarmoni, Viyana Senfoni ve çağdaş müzik odaklı Klangforum Wien gibi köklü ve prestijli orkestraların konserlerini yöneten Hahn, 2021 - 2022 sezonundan itibaren Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın sanat danışmanı ve daimî konuk şefi olarak görev alacak.

​Borusan Sanat Müdürü Aydın Dorsay şunları söyledi: “BİFO’yu sayısız konserinde konuk şef olarak yöneten ve bünyemizdeki en geç yeteneklerden biri olan Patrick Hahn’ın bu yeni görevinde başarılarını diliyorum. Hahn, dünya çapında büyük beğeni gören çok yetenekli bir müzisyen ve bu sebeple BİFO ile kurduğu bu büyük ortaklığı deneyimleyecek olmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz. Hahn, getirildiği yeni göreviyle orkestranın hayatında heyecan verici bir dönem başlattığına inanıyoruz.”

0
338
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage