28 EKİM, PERŞEMBE, 2021

Özge Yalacak’ın İlk Kişisel Sergisi “Organik İlişkiler Ağı” ArtOda’da

Ankara Müze Evliyagil bünyesinde kısa süreli sergi ve projelerin düzenlendiği ArtOda kapsamında gerçekleştirilen Alfa açık çağrısının dördüncüsünü tamamlandı. Bu sene Alfa 2021 jürisi tarafından seçilen Özge Yalacak’ın “Organik İlişkiler Ağı” başlıklı ilk kişisel sergisi 31 Aralık’a kadar Müze Evliyagil ArtOda’da sanatseverlerle buluşacak.

Sergide pandemi sürecindeki gündelik hayatıyla bir şekilde ortaklık kurduğu ve yeni bağlar geliştirdiği mekânlara odaklanan Özge Yalacak, bu mekânları paylaşan diğer insanlarla sanatçı ve katılımcı gözünden ortak bir deneyim ve iş birliğinin yollarını arıyor. Çalışmalarında sanatın disiplinler arası olanaklarından faydalanan Yalacak, bu olanakların gündelik hayatla kesiştiği noktaları kendi kavramsal sanat pratiğiyle yeniden sorguluyor.

Alfa sergileri, Ankara’da genç sanatçılara itici bir güç olabilmek adına, her sene değişmek koşuluyla bir sanatçı, bir koleksiyoner, bir küratör ve bir akademisyenin oluşturduğu jürinin vereceği karar doğrultusunda, daha önce kişisel sergi açmamış bir genç sanatçının ilk sergisini gerçekleştirmeyi amaçlıyor. Açık çağrıya Ankara’da bulunan üniversitelerin resim, heykel, seramik, fotoğraf, video, grafik tasarım bölümlerinin lisans, yüksek lisans veya doktora programlarına devam eden veya bu programların birinde öğrenimlerini tamamlamış kişiler başvurabiliyor. Alfa 2021 jürisinde sanatçı Burçak Bingöl, akademisyen Esra Aliçavuşoğlu, küratör Necmi Sönmez, galeri direktörü Azra Tüzünoğlu ve koleksiyoner Ömer Özyürek yer alıyor.

​Özge Yalacak’ın “Organik İlişkiler Ağı” başlıklı kişisel sergisini 31 Aralık’a kadar perşembeden pazara 11:00 - 17:00 saatleri arasında Müze Evliyagil ArtOda’da ziyaret edebilirsiniz.

0
364
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage