25 HAZİRAN, PERŞEMBE, 2020

Ötelenenlerin Sesine Kulak Verin

Tiyatro sanatçısı Duygu Dalyanoğlu ve akademisyen Özlem Aslan, yeni projeleri K’nın Sesi ile dinleyicilerle buluşuyor. Salgın döneminde kadınların ve kuirlerin sesine yer veren bir podcast serisi olan K’nın Sesi, her hafta ses tiyatrosu formunda hazırlanan kısa bir oyunu dinleyicilerin beğenisine sunuyor.

İngiltere’deki York Üniversitesi tarafından desteklenen K’nın Sesi podcast serisi, Karantina Psikolojisi ve Toplumsal Cinsiyet, Korona Sürecinde LGBTİ+ Deneyimleri, Şiddet, Kadın Emeği, Yaşlı Hakları ve Sağlığı, Salgın Tarihinde Kadınlar gibi temaları ele alıyor. Seri kapsamında her hafta yayımlanan oyuna paralel olarak ilgili alanda faaliyet gösteren bir uzman veya aktivist ile de söyleşi gerçekleştirilmesi planlanıyor.

K’nın Sesi podcast dizisi, üç boyutlu ses tasarımı ile hazırlanan tiyatro oyunları aracılığıyla dinleyicilere yeni bir tiyatro deneyimi vadediyor. Monolog formunda Duygu Dalyanoğlu tarafından kaleme alınan oyunlar, her hafta farklı bir BGST Tiyatro oyuncusu tarafından seslendiriliyor. Ses tasarımı ve müziğini Beril Sarıaltun’un yaptığı oyunların jenerik seslendirmelerini Feryal Öney, görsel tasarımlarını ise Dilek Şenyürek gerçekleştiriyor.

​Geçtiğimiz Pazartesi günü ilk bölümü yayımlanan programa buradan ulaşabilirsiniz.

0
1188
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage