14 MAYIS, SALI, 2019

One Love Festival 15 Kadrosu Açıklandı!

Birlikte Güzel tarafından Pozitif deneyimi ile 15.’si gerçekleşecek One Love Festival’in sanatçı kadrosu açıklandı. 20 Temmuz’da başlayarak 21 Temmuz sabahına kadar devam edecek festivalde sahne alacak müzisyenler arasında The Blaze, Olly Alexander ve Years & Years yer alıyor. Performanslar Parkorman ve Volkswagen Arena olmak üzere iki ayrı mekânda ve toplam beş sahnede gerçekleşecek.

Parkorman’daki Birlikte Güzel Sahnesi’nde Fransız müzik prodüktörü ve yönetmen Guillaume ve Jonathan Alric ikilisinin dans müziği projesi The Blaze; İngiltere çıkışlı electro-pop üçlüsü Years & Years; Londra çıkışlı Mercury Prize adayı, soul ve blues şarkı yazarı Michael Kiwanuka; Amsterdam çıkışlı afrobeat grubu Jungle by Night ve Türkçe rap müziğin önemli isimlerinden Kamufle, canlı orkestrası ve konuklarının eşlik edeceği “Kamufle & Brothers” projesi ile yer alacak.

“Kendine Has Sahnesi”nde Türkçe hip-hop, trap ve urban müziğin önemli ismi Ezhel; son albümleri Fırtınayt ile elektronik müziğe adım atan Büyük Ev Ablukada; indie pop ve elektro-pop tarzındaki albümleriyle tanınan Danimarkalı müzisyen, besteci, söz yazarı ve dansçı Oh Land; albümleriyle uluslararası başarı kazanan şarkıcı, söz yazarı, yapımcı ve işitsel-görsel kavramcı Gaye Su Akyol; İstanbul’un alternatif müzik sahnesinde yeni albümüyle yükselişte olan Gözyaşı Çetesi; İngiltere müzik sahnesinde dikkatleri hızla üstüne çeken müzisyen ve şarkı yazarı Skinny Pelembe ve yaptıkları müziği “ruh pop” olarak tanımlayan İstanbullu alternatif müzik grubu Ati ve Aşk Üçgeni performans gerçekleştirecek.

Parkorman’da programlaması Red Bull tarafından yapılan sahnede uluslararası başarı sağlamış Türk DJ ve prodüktörler Kerem Akdağ ve Ece Özel; Amsterdam müzik sahnesinin son yıllarda en çok dikkat çeken yeteneklerinden biri olan DJ ve prodüktör Max Abysmal; Hollanda’nın ünlü ve çok sevilen dans festivali Dekmantel’in kurucusu olan DJ ikilisi Dekmantel Soundsystem ve dans ve elektronik müzik dendiğinde uluslararası festivallerin aranan isimleri arasında yer alan Palms Trax yer alacak.

Parkorman’da yer alacak olan Audioban Music Embassy Sahnesi’nde Ankara çıkışlı, müziğini downtempo temeller üzerine electronica, chill-out ve ambient türlerinden beslenerek inşa eden Ikaru; elektronik ritimler, uçuşan melodiler ve uzaktan geliyormuş gibi duyulan derin vokaller ile deneyselliğin çorak topraklarından, melankolinin derin sularına kadar geniş bir coğrafyada gezinen Hedonutopia; tek kişilik bir proje olarak başlayıp üç kişilik bir gruba evrilen elektronik, synth pop/synthwave grubu Mind Shifter; incelikli söz yazımıyla anlattığı hikayeleri fısıltılardan gümbürtülere uzanan geniş bir ses coğrafyasında sunan In Hoodies ve 2015’te Ankara’da kurulan rock’n roll grubu Al’York dinleyicilerle buluşacak.

One Love Festival 15’in gece programı Volkswagen Arena’da yer alan King Sahnesi’nde Avrupa’nın birçok şehrinde disco’dan techno’ya uzanan setleriyle tanınan The Black Madonna ve İngiliz DJ ve prodüktör George Thompson’ın projesi Black Merlin müzikseverlerle buluşacak. Gecenin açılışını Türk techno plak şirketi Jeton Records’un kurucusu olan DJ Ferhat Albayrak yapacak.

One Love Festival 15 avantajlı dönem biletleri Biletix’ten temin edilebilir. 14-29 Mayıs tarihleri arasında festival biletleri Garanti Bankasi kredi kartlarına %20 indirimli olacak.

0
1029
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage