12 ŞUBAT, PAZARTESİ, 2024

“Niyetler 2” Sergisi Akbank Sanat’ta

Akbank Sanat, Açık Diyalog İstanbul iş birliği ile Türkiye’de çağdaş sanatı destekleyen “Çağdaş Sanat ve Küratörlük” seminer programının ikinci dönemi kapsamında düzenlenen “Niyetler 2” sergisi 9 Mart’a kadar sanatseverlerle buluşuyor.

“Niyetler 2” başlıklı sergi, uygulamacı ve araştırma odaklı bir yaklaşımla geliştirilen 14 sergi projesini bir araya getirerek izleyicilere çağdaş sanatın derinliklerini keşfetmeye davet ediyor. Açık Diyalog İstanbul ve Akbank Sanat iş birliği ile bu sene beşincisi gerçekleştirilecek “Çağdaş Sanat ve Küratörlük” Seminer Programı’nın ikinci dönem mezunlarının sergisi Akbank Sanat’ta izleyici karşısına çıkıyor. Katılımcı küratör adaylarının, insanın kendi varoluşu ve yaşamı üzerine düşünmeye ve sorgulamaya yönlendiren niyetleriyle oluşturdukları projeleri sergileyen “Niyetler 2” sergisinde yer alan eserler, aynı mekân için tasarlanmış olmalarına rağmen yaşama farklı açılardan bakan projeleri bir araya getirerek izleyicilere benzersiz bir deneyim sunuyor.

Sergi, farklı konseptlerle geliştirilen eser seçkilerini bir arada sergileyerek yeni bağlamsal ilişkiler yaratması niyetiyle gerçekleştiriliyor. İnsan varoluşuna dair çeşitli perspektifleri bir araya getirerek izleyicilere sayısız dünya görüşü sunma potansiyeli taşıyor. Akbank Sanat, bu sergi ile sanatseverlere çağdaş sanatın güçlü ve çeşitli ifadesini keşfetme fırsatı sunarken, genç küratör adaylarının vizyonlarına da vurgu yapmayı amaçlıyor.

Künye:
Niyetler 2 “Çağdaş Sanat ve Küratörlük” Seminer Programı Bitirme Projeleri
Proje Danışmanları ve Küratörler: T. Melih Görgün, Mahir Namur
Program Direktörü: Billur Tansel
​Katılımcılar: Canberk Akçal, Oya Aşan Yüksel, Gamze Baktır, Ecem Naz Çakır, İlke Çolak, Burçak Fakıoğlu Yakıcı, Tülay Haspulat, İdil Kemaloğlu, Egenur Öztelli, Arzu Sancar, Özüm Ezgi Satılmış, Mine Söyler, Tuba Terhan, Melike Yürekli

0
749
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage