25 AĞUSTOS, PERŞEMBE, 2022

Nevhiz Tanyeli’nin “Varlığımın Garip Şarkısı” Sergisi İş Sanat Ankara Sanat Galerisi’nde

Nevhiz Tanyeli’nin sanat hayatına dair izler taşıyan “Varlığımın Garip Şarkısı” başlıklı sergisi Türkiye İş Bankası İktisadi Bağımsızlık Müzesi içerisinde yer alan İş Sanat Ankara Sanat Galerisi’nde 4 Aralık’a kadar sanatseverlerle buluşuyor.

Resimleriyle yaşamın çok boyutluluğunu anlatan, figüratif resmin sıra dışı isimlerinden Nevhiz Tanyeli, yaşamı farklı açılardan ele alarak kendine özgü kurguladığı görsel diliyle bireyin ve toplumun içinden geçtiği evreleri tuvallerinde yansıtıyor. Neşet Günal, Cemal Tollu ve Bedri Rahmi Eyüboğlu’ndan resim dersleri alan ve 30 yaşında Paris’e eğitim almaya giden sanatçı, burada dönemin usta ressamlarının çalışmalarını gözlemleme fırsatı buldu. Eserlerinde insanı dünyanın güncel sorunlarıyla buluşturan özgür bir yaklaşım sergileyen Nevhiz Tanyeli, “Sanat trajik, komik, umarsız, bir o kadar da umut verici, güzel ve çirkin olan yaşamdan doğuyor. Resim yaparak yaşamın çelişkilerine, çok boyutluluğuna, dinginliğine akıl erdirmeye çalışıyorum” diyor.

​Nevhiz Tanyeli’nin eserlerinden oluşan taşıyan “Varlığımın Garip Şarkısı” başlıklı sergiyi 4 Aralık’a kadar Ankara Ulus’taki Türkiye İş Bankası İktisadi Bağımsızlık Müzesi’nin 3. katında yer alan İş Sanat Ankara Sanat Galerisi’nde ziyaret edebilirsiniz.

0
2260
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage