22 MAYIS, ÇARŞAMBA, 2024

Nasıl Anlamlı Konuşmalar Yapabiliriz?

Radyo gazetecisi ve yazar Celeste Headlee’nin daha iyi bir konuşmacı olmanın stratejilerini özetlediği ve iletişimi iyileştirmeye yönelik basit araçlar sunduğu kitabı Konuşmamız Gerek: Nasıl Anlamlı Konuşmalar Yapabiliriz, Belgin Selen Haktanır’ın çevirisiyle Nova Kitap’tan çıktı.

Araştırmalar, Amerikalıların insan ilişkilerinin her zamankinden daha zayıf olduğunu gösterirken, daha bölünmüş hissettiklerinin de altını çiziyor: Üstelik bu yalnızca Amerika’ya özgü bir iletişim krizi değil. Siyasi kutuplaşma bu krizin önemli gerekçelerinden biri olabilir ancak konuşma becerilerimizin körelmesine sebep olan bizzat bizleriz.

Konuşmamız Gerek, bu krizi çözmenin tek yolunun birbirimizle “gerçekten” konuşmaya başlamaktan geçtiğini söylüyor. Headlee, daha iyi bir konuşmacı olmasını sağlayan stratejileri özetliyor ve iletişimi iyileştirmeye yönelik basit araçlar sunuyor. İster çocuğunuzun öğretmeniyle ister işyerindeki bir çalışanla ya da en sevdiğiniz insanlarla iletişim kurmakta zorlanıyor olun; Headlee’nin her bir tavsiyesi, hepimizin önemli konuşmalar yapmasına yardımcı olacak birer akıllı strateji.

0
557
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage