07 EKİM, PERŞEMBE, 2021

Mustafa Çevikdoğan’dan Hüzünlü, Huzursuz Edici ve Uçarı Öyküler

Öyküleriye ilk kitabı Temiz Kâğıdı’nda tanıştığımız Mustafa Çevikdoğan’ın okurunun gözü önünde huzursuz dünyalar kurduğu yeni kitabı Geçecek Zaman, Can Yayınları’ndan çıktı.

Çevikdoğan, bu öykülerde karşımıza şifreli bulmacalar, bir ormanın derinliklerinde kurulmuş gizli bir yazarlar köyü, komşu daireye dadanmış bir orman cini çıkartıyor. Bildiğimiz dünyaya daha çok benzeyen öykülerde bile huzursuzluğun "içevurum"unu izlemek mümkün. 

Çevikdoğan'ın kahramanları, geçeceğini bilseler de tutsağı oldukları bu zamanın içinde nasıl var olmaları gerektiğini bulmaya çalışıyor. Bazı edebî tatların unutulmaya yüz tuttuğunu düşünüp üzülenler için Geçecek Zaman renkli müjdeler barındırıyor.

Mektupçuyum ben. Yaşayan ve yaşayacak olan herkese, bugüne ve gelecek zamanlara mektuplar gönderiyorum. Mektuplarımın kimlere ulaşacağını, hangi bulmacanın hangi zamanda, nerede çözüleceğini bilmiyorum. Ama birilerinin bu zarfları açmayı akıl edeceğini ve hitabını üstüne alacağını biliyorum. Orada olduğunu biliyorum.

0
311
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage