25 ŞUBAT, PAZAR, 2024

MDTistanbul İmzalı “Winterreise (Kış Yolculuğu)” AKM’de

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu MDTistanbul, Winterreise (Kış Yolculuğu) eseriyle 5 Mart ve 2 Nisan’da Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Sahnesi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Avusturyalı besteci Franz Schubert'in bestelediği, Alman şair Wilhelm Müller’in kaleme aldığı 24 parçalık şiir dizisi Winterreise (Kış Yolculuğu), Modern Dans Topluluğu İstanbul’un ve bariton Kevork Tavityan’ın yorumuyla sahneye taşındı. Geçtiğimiz günlerde prömiyerini yapan Winterreise (Kış Yolculuğu), şairin sevgilisinin başka birine âşık olduğunu fark etmesi ile başlayan dramatik bir yolculuğu anlatıyor.

Deniz Özaydın, Evrim Akyay, Emre Karaca, Huri Murphy, İsmet Köroğlu, Mert Öztekin ve Tuğçe Göncü’nün koreograf olarak yer aldığı eserin librettosu ve yönetimi Mert Öztekin’e ait, başrolleri ise Taner Güngör ve Demet Aksular paylaşıyor. Schubert’in bestelediği lied’ler, bariton Kevork Tavityan ve yaylı çalgılar dörtlüsü Aslı Ceren Gürkan, Pınar Gizem Korkmaz, Verda Gül, Gözde Öcal Güvemli tarafından yorumlanıyor. Dekor ve kostüm tasarımı Olcay Engin Kaymaz, görsel ve ışık konsept ise Burhan Yücel imzası taşıyor.

Winterreise (Kış Yolculuğu) biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

0
662
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage