12 OCAK, CUMA, 2024

Macera Dolu Bir Hikâye: “Çarpık Ev”

Burcu Aktaş’ın çocukları mizah dolu bir kurguyla kent yaşamı üzerine düşünmeye davet ettiği, Burak Akbay’ın resimlediği romanı Çarpık Ev, Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlandı.

Çarpık Ev, 9 yaş ve üzeri okurlara gördüklerimiz üzerine düşünmeye ve farklılıklarımızı kabullenmeye dair bir hikâye anlatıyor. Aktaş, çarpık kentleşmenin insanlar arası ilişkiler üzerindeki etkisi, ötekileştirme, önyargılar ve farklılıklara saygı konularını odağına alıyor.

Saksağan Sokak’ta çocuklar dev apartmanlarda yaşıyor ve güneş doğmadan okul servislerine biniyorlar. Ve tüm günler ev ödevi sıkıcılığında geçiyor. Bu sokakta akşamları sert rüzgârlar estiğinde tahtaları gıcırdayan gizemli bir ev var: Çarpık Ev.

Geceleri odalarından onu merakla gözetleyen çocuklar, onun sapsarı bir ışıkla aydınlanan pencerelerinde, kuşlar gibi havada kanat çırpan marullar, canavara dönüşen bir kadın ve belki de bir fil görüyorlar! Ve dört arkadaş -Batu, Kuzgun, Melisa ve Elif Su- Çarpık Ev'in sırrını çözmek için harekete geçiyorlar.

0
651
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage