19 HAZİRAN, ÇARŞAMBA, 2024

Ludovico Einaudi, 11 Eylül’de Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda

Çağdaş klasik müziğin en önemli isimlerinden Ludovico Einaudi, 11 Eylül akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda konser verecek.

Müzikal yolculuğuna amatör bir piyanist olan annesinin rehberliğinde başlayan Ludovico Einaudi, ardından Azio Corghi, Luciano Berio ve Karlheinz Stockhausen gibi saygın öğretmenlerin rehberliğinde olduğu gibi, Torino Konservatuvarı ve Milano Konservatuvarı gibi kurumlarda eğitim aldı. Einaudi’nin kariyeri, bale, sinema ve tiyatro için bestecilik yaparak, çok yönlülüğünü ve yaratıcı derinliğini sergileyerek gelişti.

Le Onde ve I giorni gibi albümlerinde klasik zarafeti çağdaş yenilikle birleştirerek dikkatleri üzerine çekti. Virginia Woolf’un Dalgalar eserinden ilham alan ruhani manzaralardan “Una mattina”nın içe dönük derinliklerine ve “Divenire”nin genişletilmiş senfonilerine kadar, Einaudi’nin müziği sınırları aşıyor, dinleyicileri duygusal ve içsel bir yolculuğa çıkartıyor. Ludovico Einaudi büyüleyici melodileri ve performansıyla izleyicileri unutulmaz bir müzik şölenine davet ediyor.

​11 Eylül akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleşecek Ludovico Einaudi konserinin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

0
974
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage