16 MAYIS, PERŞEMBE, 2024

Loreena McKennitt İzmir, Ankara ve İstanbul’da Sahne Alacak

Kanadalı şarkıcı ve besteci Loreena McKennitt, yeni albümü The Road Back Home ardından çıktığı “The Mask and Mirror 30. Yıl Turnesi” kapsamında Pasion Turca organizasyonuyla İzmir, Ankara ve İstanbul’da konser verecek.

30 yılı aşan kariyerinde “Eklektik Kelt” müziğiyle dünya çapında 20 milyona yakın albüm satan Loreena McKennitt; 30 Haziran’da İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda, 1 Temmuz’da Ankara Atılım Üniversitesi Atılım Sahne’de ve 2 Temmuz’da ise Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda konser verecek. Konserlerin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

​Loreena’nın 2024 yılında yayımladığı, 10 şarkıdan oluşan yeni albümü The Road Back Home sanatçının köklerine kariyerinin başlangıcına, folk dünyasındaki ilk günlerine ve folk dünyasının karakteristik topluluk kültürüne bir tür müzikal geri dönüşü yansıtıyor. Sadece Kuzey ve Güney Amerika’da değil, Avrupa’da ve Avustralya’da da en çok satanlar arasına giren albümleri ve mistik şarkılarıyla dünya çapında geniş bir kitleye seslenen sanatçı, kariyeri boyunca aralarında Kanada’nın en önemli müzik ödülü Juno’nun ve Billboard Uluslararası Başarı Ödülü’nün de yer aldığı sayısız ödüle layık görüldü, Grammy ödüllerine ise iki kez aday gösterildi.

0
424
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage