06 ARALIK, ÇARŞAMBA, 2023

Kundura Sahne İmzalı “Geçen Gün” Oyunu 8 Aralık’ta Prömiyer Yapacak

Kundura Sahne’nin yapımcılığında hazırlanan, Kerem Kurdoğlu’nun kaleme aldığı, Naz Erayda ve Kerem Kurdoğlu’nun birlikte yönettikleri Geçen Gün oyunu, 8 Aralık Cuma akşamı saat 21.00’de Kundura Sahne’de prömiyerini yapacak.

Everest My LordVınnlamanın Binbir YoluKim O gibi görme ve algılama biçimini tersyüz etmiş işlere imza atan Kumpanya’nın yaratıcıları Naz Erayda ve Kerem Kurdoğlu’nu yeniden aynı projede buluşturan oyun, 8 Aralık’taki prömiyerinin ardından 9 ve 10 Aralık tarihlerinde saat 17.00’de izleyicilerle buluşacak. Geçen Gün, gündelik paranoya hâllerimiz üzerine, ses, söz ve hareket parçalarından oluşan bir şehir hikâyesi anlatıyor. Şehir ile iki kişi arasında geçen ve “endişe dolu bir sevgi hikâyesi”ne yön çizen oyunda, Esme Madra ile Ozan Çelik rol alıyor. Oyunda ikiliye şehir atıklarından ürettikleri enstrümanları ve özgün performanslarıyla tanınan müzik grubu Tophane Noise Band eşlik edecek.

Kundura Sahne’nin yapımcılığında ve Çıplak Ayaklar Stüdyosu’nun uygulayıcı yapımcılığında hayata geçirilen oyunun hareket tasarımını Maral Ceranoğlu ile Mihran Tomasyan, ışık tasarımını Utku Kara, ses uygulamasını da Defne Gül ile Berkant ‘Doktor’ Kılıçkap yaptı. Afiş tasarımı ise Maya Kurdoğlu’na ait.

​8, 9 ve 10 Aralık tarihlerinde Kundura Sahne’de sahnelenecek Geçen Gün oyununun biletlerine ve Kundura Sahne’nin güncel programına buradan ulaşabilirsiniz.

0
936
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage