29 TEMMUZ, PERŞEMBE, 2021

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması Başlıyor

KüçükÇiftlik Park, URU organizasyonu ile düzenlediği KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması ile yemyeşil huzurlu bahçe ortamında vizyon filmlerini ve klasikleri İstanbullularla buluşturuyor.

Açılışını 3 Ağustos’ta En İyi Uluslararası Film oscarının sahibi olan Another Round ile yapacak olan KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması kapsamında her salı başka bir film gösterilecek. Film gösterimlerinin yanı sıra film konseptine uygun DJ performansından mini konserlere, oyuncu ve yönetmen söyleşilerine kadar farklı içerikler de katılımcılarla buluşacak.

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması kapsamında 2021 Oscar Ödülleri’nde En İyi Uluslararası Film, 2021 BAFTA Ödülleri’nde Yabancı Dilde En İyi Film, 2021 EFA Ödülleri’nde En İyi Avrupa Filmi, En İyi Avrupalı Yönetmen, En İyi Avrupalı Erkek Oyuncu, En İyi Avrupa Senaryosu ödüllerini toplayan Another Round filmi gösterilecek. Film bir kasabada öğretmenlik yapan Martin ve üç arkadaşının başlattıkları “akademik deney”i anlatıyor. Bahçe Sineması’nda izleyicilerle bir diğer film ise müthiş kadrosu ve soluksuz bırakan aksiyonuyla Londra’da kurduğu dev suç imparatorluğunu bırakıp kendine yeni bir hayat kurmaya çalışan ve peşindeki özel dedektifi atlatmaya çalışan Mickey Pearson’ın mecaralarını anlatan The Gentlemen filmi olacak.

Etkinlikte ayrıca Dexter Fletcher'ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve Elton John'un süperstarlık basamaklarını tırmanışını konu alan Rocketman, 2018 yılında Sundance Film Festivali’nde Dünya Sineması Jüri Büyük Ödülü kazanan ilk ve tek yerli yapım olarak tarihe geçen Kelebekler, Zain’in sıradan bir küçük çocuktan zekası ve pratikliği ile sokaklardaki yaşam savaşından galip çıkan 12 yaşındaki genç bir delikanlıya dönüşümünü gözler önüne seren Caphernaum, Nuri Bilge Ceylan’ın sekizinci sinema filmi ve yazar olmayı arzulayan babasının geçmişteki borçlarıyla boğuşan Sinan’ı anlatan Ahlat Ağacı ve cadılar hakkında çekilen bir filmin setinde yaşananları konu edinen Lux Aeterna sinemaseverlerle buluşacak.

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması Takvimi:

3 Ağustos - Another Round
10 Ağustos - The Gentlemen
31 Ağustos - Rocketman
7 Eylül - Kelebekler
21 Eylül - Caphernaum
28 Eylül - Ahlat Ağacı
5 Ekim - Lux Aeterna

0
1031
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage