25 ŞUBAT, PAZAR, 2024

“Koleksiyoner & Sanatçı” Sergisi Üçüncü Edisyonuyla Ferda Art Platform’da

Koleksiyonerlerin koleksiyonlarından seçtikleri eserler ile seçilen sanatçıların yeni eserlerini bir araya getiren “Koleksiyoner & Sanatçı” başlıklı karma serginin üçüncü edisyonu 22 Mart’a kadar Ferda Art Platform’da sanatseverlerle buluşuyor.

Ferda Art Platform’un ilk edisyonunu 2022 yılında düzenlediği proje sergisi “Koleksiyoner & Sanatçı”, ilk edisyonunda koleksiyoner ailelere, ikinci edisyonunda kadın koleksiyonerler ve kadın sanatçılara odaklandı. Üçüncü edisyonunda ise sergi, nesil koleksiyonerleri ve onların seçtikleri sanatçıları merkez alıyor.

Sekiz koleksiyonerin kendi koleksiyonlarından seçtikleri birer eser serginin referans noktasını oluşturuyor. Seçilen eserin sanatçısı koleksiyonda bulunan eserine eşlik eden iki yeni eser daha üretiyor. Böylelikle sekiz farklı sanatçının çeşitli mecralarda üretilmiş üçer adet eseri sergiyi meydana getiriyor. Bulundukları özel koleksiyonlardan çıkıp sanat izleyicileri ile yeniden buluşan eserler aynı zamanda sanatçıların güncel üretimleriyle birleşip sanatçının pratiğini ve değişimini yansıtma özelliği de taşıyor. Sergi; tekstil, yerleştirme, seramik, fotoğraf gibi birçok farklı disiplinde üretilmiş 25 eseri bir arada izleyiciye sunuyor.

Koleksiyonerler - Sanatçılar:
Oğulcan Şafak - Merve Ünsal
Gamze Büyükkuşoğlu - Cins
Ayşe Bayraktar Özkan - Hüseyin Aksoy
İdil Tabanca - Mustafa Boğa
Kerim Müderrisoğlu - Eda Soylu
Nazlı Çarmıklı Gezer - Ümit Can Gören
Eda Kehale Argün - Alper Aydın
Kurt Börteçene - İbrahim Gökmen 

Künye:
1-2. “Koleksiyoner & Sanatçı” Sergisi Genel Görünüm
3. Eda Soylu
4. Cins
5. Mustafa Boğa
6. Hüseyin Aksoy
7. İbrahim Gökmen

0
668
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage