18 TEMMUZ, CUMARTESİ, 2020

Kılıç Kendine Bir Kraliçe Seçerse: Lanetli

Thomas Wheeler ile 300, Günah Şehri, Batman: Kara Şövalye Dönüyor gibi efsanevi çizgi romanların çizeri Frank Miller’ın güncel bir Kral Arthur yorumu olan romanları Lanetli (Cursed), Cihan Karamancı’nın çevirisiyle, İthaki Yayınları’ndan çıktı.

Netflix tarafından dizi olarak da ekranlara taşınan Lanetli’de Gölün Hanımı miti Kral Arthur efsanesi içinde hak ettiği değeri buluyor.

“Nimue kendi halkı tarafından dışlanmıştı. Kara büyüyle olan bağlantısı yüzünden Druid köyünde ondan korkulur hale gelinmişti, bu yüzden ayrılmaktan başka seçeneği yoktu ama kader, tüm köyün Kızıl Paladinler tarafından katledilmesinden sonra Nimue’nin önüne yepyeni bir yol çıkardı. Annesi ölmeden önce ona son bir görev vermişti, adı sadece efsanelerde anılan Güç Kılıcı’nı bir büyücüye, Merlin’e götürmesi gerekiyordu. Halkını kurtarmak için tek şansı buydu.

​Bu zorlu görev intikam almasını her ne kadar zorlaştırıyor olsa da içinde uyanan güç, intikamdan başka bir şey istemiyordu. Nimue etkileyici paralı asker Arthur ve göçmen Fey Ahalisi ile atıldığı macerada, tek gerçek krala vadedilmiş kılıcıyla hem paladinlerle hem de yozlaşmış kralın ordularıyla savaşmak zorundaydı. Halkını bir araya getirmek ve ailesinin intikamını almak isterken kendisi hakkındaki gerçekleri de adım adım keşfedecekti. Ama belki de kaderi değiştirebilecek tek şey, bir kılıcın ucundaydı.”

0
1229
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage