11 MAYIS, SALI, 2021

Kalyon Kültür Sanatçı Sohbetleri Suzan Pektaş Söyleşiyle Başlıyor

Kalyon Kültür Sanatçı Sohbetleri, fotoğrafçı Suzan Pektaş ile gerçekleşecek söyleşiyle başlıyor. 11 Mayıs (Bugün) saat 18.00 - 20.30 arasında yapılacak etkinlikle Suzan Pektaş, belgesel fotoğrafçılığın değişen sınırları ve yeni yaklaşımları bağlamında göçmenliğin coğrafyasına dair üretim pratiklerini anlatacak.

“bir de buradan bak” sergisi kapsamında düzenlenecek söyleşide Pektaş “Klasik belgesel fotoğrafın tarihsel süreçte şimdi ile sınırlı olan ve geri dönüşü olmayan algısına sahip yapısı; kalıplara sıkışmış, belgesel anlatım dilinin ötesinde, anlatmanın ve ifade etmenin başka ihtimalleri var mıdır?” ve “Çağdaş belgesel fotoğrafında karşımıza çıkan yenilikler nedir ve geleneksel temsilin içinde bulunduğu zaman mekân sıkışmasını nasıl aşıyor?” sorularına cevap arayacak. Bahar Güneş’in programladığı söyleşinin moderatörlüğünü ise Sezgi Abalı yapacak.

Söyleşiye buradan kayıt olup katılabilir, detaylı bilgiye ise buradan ulaşabilirsiniz. Etkinlik gerçekleştikten sonra kaydı Kalyon Kültür’ün Youtube hesabında erişime açılacak.

0
426
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage