02 MART, SALI, 2021

Kadıköy Emek Tiyatrosu’ndan Çevrim İçi Festival

Kadıköy Emek Tiyatrosu geçtiğimiz sene 8 Mart’ta başlattığı “Kadınlar Şenlikte” günlerini bu yıl GTR Müzik iş birliğiyle dijital ortama taşıyor. 8-14 Mart haftası boyunca “Bellek” teması ile gerçekleşecek festival programında yeni bir oyun projesi, gizli performanslar, söyleşiler, podcastler ve daha birçok etkinlik yer alıyor.

Dünyanın farklı ülkelerinden oyuncularla, 5 yazar tarafından ortaya çıkarılan kısa oyunlar projesi başta olmak üzere ortaya çıkardığı tüm festival üretimleri Kadıköy Emek Tiyatrosu için bir ilk niteliğinde. 5 farklı kısa oyun gibi görünen ama aralarında tematik bir bağ bulunan oyun, değişimlerin insan belleğindeki etkisi üzerinden, tüm kadınların hikâyelerinin ortak olduğu inancıyla “başkasının belleğini kendi bedeninde var etme” hikâyesini distopik bir bağlamda ele alıyor.

8-14 Mart haftasında gerçekleşecek festival programında; alanında yetkin profesör ve sanatçılarla podcastler, zoom üzerinden düzenlenecek söyleşiler, dijital bir konser ve clubhouse buluşması, son olarak da bir performans serisi yer alıyor. “Bellek” teması üzerinden “Beden hatırlar” fikriyle ortaya çıkarılan bu performanslar ara ara dijital tüm mecralarda seyirci ile buluşacak.

Festival programı hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=RtJEMdwp4Zc

0
1113
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage