29 KASIM, ÇARŞAMBA, 2023

İyi Bir Roman Yazmak İçin “Karakter Yaratma Rehberi”

Angela Ackerman ve Becca Puglisi’nin gerçekçi ve ikna edici karakterler yaratmak için rehber niteliğindeki kitapları Duygusal Yaralar ve Duygular, Engin Süren’in çevirisiyle hep kitap’ın “Atölye” kitapları serisinde yayımlandı.

Yazmayı ve okumayı hayatının merkezine yerleştirenlere yol arkadaşlığı yapmayı hedefleyen “Atölye” kitaplarına yepyeni bir dizi eklendi: “Karakter Yaratma Rehberi”.

“Okurlar, hayatı iniş çıkışlarla geçmiş karakterlerle daha derin bağlar kurarlar. Gerçekçi ve ikna edici karakterler yaratmak istiyorsanız bu karakterlerin nasıl insanlar olduklarını iyi bilmeniz gerekir; sadece şimdiki hikâyelerinde kim olduklarını değil, onları buraya neyin getirdiğini de. Karakterlerin geçmişindeki deneyimler arasında en yıkıcı olanı ise duygusal yaralardır. Bir travma onları bambaşka insanlara dönüştürebilir, inançlarını değiştirebilir, hedeflerine ulaşmalarını engelleyebilir. Bu da hikâyenizin çatısını tümden değiştirir. 

Karakterin geçmişindeki yaraların izini sürmek davranışlarını şekillendirmenizi sağlar. Duygusal Yaralar ve Duygular sayesinde hem bu izleri rahatça takip edecek hem de geçmiş yaralarının karakterin şimdiki hayatını nasıl etkilediğini, korkularının neler olduğunu, onu aşmak için neler yapabileceğini okura sezdirmek için ihtiyaç duyduğunuz tüm ipuçlarına ulaşacaksınız.”

0
747
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage