26 ŞUBAT, PAZARTESİ, 2024

İspanyol Çizer Paco Roca, İstanbul’da

EvKırışıklıklar ve Kumdan Sokaklar isimli çizgi romanlarıyla tanıdığımız İspanyol çizer Paco Roca, 27 ve 28 Şubat tarihlerinde İstanbul Cervantes Enstitüsü’nün “İspanyol Çizgi Roman Haftası”nın onur konuğu olarak İstanbul’a geliyor.

Paco Roca, Akdeniz çizgi roman geleneğine kattığı sinemasal zenginlikle tanınan sanatçı, organizasyon kapsamında bir film gösterimine ve söyleşi programına katılacak. Düzenlenen hafta kapsamında bir dizi etkinlik düzenlenecek. Ignacio Ferreras’ın Paco Roca’nın aynı adlı eserinden animasyon filme uyarladığı Kırışıklıklar, 27 Şubat Salı akşamı saat 19:00’da İstanbul Cervantes Enstitüsü’nde izleyiciyle buluşacak. Desen Yayınları Yayın Yönetmeni Ayşegül Utku Günaydın ile çevirmen Murat Tanakol'un sunumuyla gerçekleşecek olan film gösteriminin sonunda, Paco Roca izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

Paco Roca, 28 Şubat Çarşamba günü 16:00-18:00 saatleri arasında Minoa Pera'nın ev sahipliğinde okurları için bir buluşma ve imza günü düzenlenecek. 28 Şubat Çarşamba akşamı saat 19:00'da İstanbul Cervantes Enstitüsü’nde Paco Roca ile meslektaşı Emilio Gonzalo Mallo “Hayatı Çizerken” başlıklı söyleşide bir araya gelecek. Moderatörlüğünü çevirmen Rafael Carpintero’nun üstleneceği söyleşide İspanya'nın küresel boyutta çizgi roman dünyasındaki yeri tartışılacak. Etkinlikte Türkçe simültane çeviri desteği de sunulacak.

Etkinlik Programı:

27 Şubat Salı, 19.00
İstanbul Cervantes Enstitüsü
Film Gösterimi: Kırışıklıklar/Arrugas (Yönetmen: Ignacio Ferreras)
Giriş ücretsizdir.

28 Şubat Çarşamba, 16.00-18.00
Paco Roca İmza Günü
Minoa Pera, Beyoğlu

28 Şubat Çarşamba, 19.00
İstanbul Cervantes Enstitüsü
Söyleşi: "Hayatı Çizerken"
Konuşmacılar: Paco Roca, Emilio Gonzalo Mallo, Rafael Carpintero
Söyleşi dili İspanyolca olup simültane çeviri yapılacak. Giriş ücretsiz.

29 Şubat Perşembe, 19.00
İstanbul Cervantes Enstitüsü
Kitap Tanıtımı : Kara Ada/La izla preta (La isla negra en judeo-español)
Konuşmacılar: Emilio Gonzalo Mallo, Luciana Mainelli, Karen Gerşon Şarhon
​Söyleşi dili İspanyolca olup simültane çeviri yapılacak. Giriş ücretsiz.

0
1004
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage