18 ARALIK, PAZARTESİ, 2023

İş Sanat’tan İki Özel Konser

Keman virtüözü, besteci ve komedyen Aleksey Igudesman, İş Sanat’a özel hazırladığı “Beethoven ve Daha Fazlası” konseriyle 16 Nisan 2024 Salı akşamı, Franz Lizst Akademisi’nin müzisyenlerinden oluşan Anima Musicæ Chamber Orchestra ve kemancı Gwendolyn Masin ise 17 Nisan Çarşamba akşamı İş Sanat’ın konuğu olacak.

Aleksey Igudesman, İş Sanat’a özel hazırladığı “Beethoven ve Daha Fazlası” konseriyle 16 Nisan 2024 Salı akşamı Atatürk Kültür Merkezi Türk Telekom Opera Salonu’nda dinleyicilerle buluşacak. Ludwig van Beethoven’ın duyma yetisini tamamen kaybettikten sonra bestelediği son eseri 9’uncu senfoninin 200. yıl dönümü vesilesiyle Igudesman, bestecinin izinden giderek yeni rotalara yelken açacak. Konseri Aleksey Igudesman’ın yönetimindeki Romanian National Youth Orchestra ve Boğaziçi Caz Korosu dinleyicilere farklı bir konser deneyimi sunacak. Igudesman’a bu konserde şarkıcı ve söz yazarı Futurelove Sibanda’nın yanı sıra mezzo-soprano Senem Demircioğlu ve gitarist Cenk Erdoğan eşlik edecek.

Franz Lizst Akademisi'nin müzisyenlerinden oluşan Anima Musicæ Chamber Orchestra ve kemancı Gwendolyn Masin, 17 Nisan 2024 Çarşamba saat 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda sahne alacak. Konserde Hugo Wolf, Camille Saint-Saëns, Maurice Ravel, Piotr Ilyıch Tchaikovsky, Antonín Dvořák’ın eserleri dinleyicilerle buluşacak. Özgün ve etkileyici performanslarıyla klasik müziğin saygın toplulukları arasında yer alan Anima Musicæ, klasikten çağdaş döneme uzanan geniş repertuvarıyla dikkat çekiyor. Eleştirmenler tarafından “müziğin bilinmeyen bölgelerine cesaretle girebilen, heyecan verici bir sanatçı” olarak tanımlanan konserin solisti Gwendolyn Masin, sıra dışı bir müzisyen olmasının yanı sıra, eğitimci ve besteci kimliğiyle de tanınıyor.

​ Dünyaca ünlü orkestralara ve solistlere programında yer veren İş Sanat’ın etkinliklerinin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

0
918
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage