07 ŞUBAT, ÇARŞAMBA, 2024

İBB Kültür AŞ’den “Gençlere Alan Açık: Medya Sanatı Yarışması”

İBB Kültür AŞ’nin, Türkiye genelinde genç sanatçılara kendilerini ifade edebilecekleri, özgün eserleriyle katılabilecekleri bir alan yaratmayı hedeflediği Gençlere Alan Açık: Medya Sanatı Yarışması için başvurular 26 Şubat’a kadar devam ediyor.

İBB Kültür AŞ, Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır şekilde, genç sanatçıları kendilerini özgür hissettikleri bir ortamda sanat pratiklerini ve hikâyelerini anlatmaları için teşvik eden, resim alanında başlattığı “Gençlere Alan Açık” yarışma serisinin ikincisini medya sanatı alanında düzenliyor.

Proje sahipliğini Banu Seyhan’ın yaptığı yarışmanın seçici kurulunda Derya Yücel, Ecem Dilan Köse, Lalin Akalan, Mehmet Ünal, Murat Abbas, Ouchhh ve Selçuk Artut yer alıyor.  Yarışma kapsamında; sanatı, teknoloji ile bir araya getiren, sanatçı ve tasarımcıların geleceğin öncü bakış açılarıyla oluşturdukları medya sanatını en iyi yansıtan eserler belirlenecek. Türkiye’deki üniversitelerin lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri ve/veya mezunlarının özgün çalışmalarıyla katılabilecekleri yarışmaya, 30 yaş altı katılımcılar 1’er eser ile başvurabilecek. Çevrim içi olarak yapılacak başvurular, 26 Şubat tarihinde sona erecek.

Yarışmada kurul tarafından seçilen eserler, Taksim Sanat’ta sergilenerek aynı tarihlerde Radar İstanbul mobil uygulaması üzerinden halk oylamasına sunulacak. Kazanan eser sahibi, Halk Ödülü’nü alacak. Yarışmada birinciye 75.000 TL, ikinciye 50.000 TL, üçüncüye 25.000 TL ve Halk Ödülü 25.000 TL verilecek.

​Gençlere Alan Açık: Medya Sanatı Yarışması hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

0
800
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage