24 MAYIS, CUMA, 2024

Hayvanları Sevmek, Onları Korumaktan Başlar!

Gina Mayer’in yazıp Gerhard Schröder’in resimlediği evcil hayvan sahiplenmenin çocuklara kattığı sorumluluk bilinci ve özgüven gelişimi üzerine bir hikâye anlatan Yağmur ile Pofuduk, Ümit Mutlu’nun çevirisiyle Tudem Yayınları’ndan çıktı.

Kitap, bir hevesle alınıp acımasızca sokağa terk edilen hayvanların maruz kaldığı olumsuzluklara dikkat çekerek 6 yaş ve üzeri okurları can dostlarımızın haklarını korumaları ve onlara kucak açmaları için harekete geçmeye davet ediyor. “Hayvanları sevmek, onları umursamaktan başlar,” görüşünü savunan Yağmur ile Pofuduk, içerdiği bulmaca ve oyunlarla, öğrencilerin kelime dağarcığını zenginleştiriyor, okuduklarını daha iyi anlamalarını ve pekiştirmelerini olanaklı kılıyor.

​Yağmur ile annesi parkta gezmeye çıktıkları bir gün, tasmasıyla oturma bankına bağlanmış minicik bir köpek bulurlar. Yağmur, adının Pofuduk olduğunu öğrendiği bu yavru köpeği hemen sahiplenmek istese de, annesini bir türlü ikna edemez: Ne yazık ki yaşadıkları apartmanda evcil hayvan beslemek yasaktır. Huysuz biri olarak tanınan ev sahipleri bu konuda net kurallar koymuştur. Anne-kız çaresizce köpeği barınağa götürürler. Lakin Yağmur'un içi hiç rahat değildir. Ne yapıp edip, gizlice de olsa Pofuduk'u eve almalıdır. Peki, ama ya Yusuf Bey'e yakalanırsa?.. 

0
547
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage