07 MAYIS, CUMA, 2021

Gülten Akın Mektup Ödülü’ne Başvurular Başlıyor

Nilüfer Belediyesi’nin “2021 Yılın Yazarı Gülten Akın” etkinlikleri kapsamında bu yıl ilk kez düzenlediği Mektup Ödülü’ne başvurular 14 Haziran’da başlıyor. Başvurulan mektupların konusu Gülten Akın’ın “Yanlış mı belledim, insan sorumluluktur” dizesinin odağında; anlamak, anlatmak, anlaşılmak isteğine; dünyada, kendinden ve ötekinden sorumlu olmanın anlamını sorgulayan, cinsiyet eşitsizliğinden kaynaklanan sorunlara ilişkin olacak.

Her yıl Türk edebiyatında önemli bir yere sahip ve farklı eserler üretmiş bir yazar üzerine yoğunlaşarak onun hayatını, edebiyata bakış açısını ve eserlerini derinlemesine incelemek amacıyla Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen Yılın Yazarı etkinliklerinde 2021 yılında şair ve yazar Gülten Akın yer aldı. Bu yıl ilk kez düzenlenen Mektup Ödülü ile Gülten Akın’ın edebiyatımıza getirdiği birikimin yol açıcılığıyla yazmaya yönelen, yazmayı uğraş edinenlerin insana, yaşama dair yeni bakış ve yorumlarını içeren çalışmalarının değerlendirilmesi amaçlanıyor.

Başvurular 14 Haziran- 27 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapılacak. Ödüle, rumuz ve dosya hâlinde iki mektup ile başvurulabilecek. Ödüle katılan mektup metinleri, daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, internet ortamı dahil hiçbir yerde yayımlanmamış, basılmamış ve ödül almamış olmalıdır.

​“2021 Yılın Yazarı: Gülten Akın Mektup Ödülü”nde büyük ödül  3 bin TL  olacak.  Ayrıca  bin TL değerinde 5 mansiyon ödülü de verilecek. Mektup Ödülü’ne başvurmak isteyenler başvuru formuna buradan, ödül yönetmeliğine ise buradan ulaşabilir.

0
888
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage