10 ŞUBAT, PERŞEMBE, 2022

goodspaces 42 Maslak’ta Açıldı

Sanat, teknoloji ve sürdürülebilirliği odağına alan markaların bir araya getiren bir platform olan goodspaces, 42 Maslak’ta açıldı.

A46 Organizasyon kurucularından Selim Demir ve Effect BCW kurucusu Gonca Karakaş liderliğinde kurulan goodspaces, büyük bir hızla yaşanan dijital dönüşüm sürecinde öncü, yarının rekabetçi ekonomisinde bir adım önde olmak isteyen markalara hizmet vermeyi amaçlıyor. Platform her gün büyüyen ve güçlenen bir ekosistem olma özelliği taşıyor. goodspaces, ekosisteminin merkezinde bir İyilik Enstitüsü olması hedefleniyor. Bu enstitünün Danışma Kurulu’nda konusunda fikir önderi, akademisyen, araştırmacı, STK lideri, sanatçı, teknoloji yatırımcısı ve tasarımcıların yanı sıra birçok genç aktivist de yer alacak. Enstitünün lansmanının nisan ayında yapılması planlanıyor.

Dijital dönüşüm konusunu farklı açılardan ele alacak etkinliklerin gerçekleştirileceği goodspaces’te 10 - 13 Mart tarihleri arasında “Metaverse Days” düzenlenecek. Bu etkinlik kapsamında NFT sergileri, dijital sanat konserleri, metaverse sohbetleri ve daha fazlası gerçekleştirilecek. Mart ayında kadınlar günü temalı ve Nisan’da da çocuk etkinlikleri olmak üzere dijital dönüşümün en iyi örneklerinin görüleceği çalışmaların düzenlenmesi de planlanıyor.

goodspaces kurucularından Gonca Karakaş şunları söyledi: “Çevresel, sosyal ve ekonomik, tüm yönleriyle sürdürülebilirliği, her şeyin merkezine yerleştiren ve olmazsa olmaz birinci öncelik kabul eden goodspaces; hayata geçireceği etkinliklerle, içinde bir çok dünyanın yer aldığı bir evren olma özelliği taşıyor. Bu evrenin içinde eğitimler, konferanslar, zirveler, konserler, sergiler, kültür sanat aktivitesi, yaşadığımız dönüşümün daha iyi anlaşılmasını sağlıyor. Hatta dönüşümün ötesine, geleceğe dair yeni bakış açıları sunuyor.”

​Selim Demir ise goodspaces ile ilgili şunları söyledi: “Burada, iyi insanları bir araya getirmeyi ve iyi bir topluluğun buluşma noktası olmayı hedefliyoruz. Görüntü ve ses teknolojilerinde gelinen son noktayı yaratıcılıkla birleştirerek mükemmel deneyimler tasarlıyoruz. Ziyaretçilerimiz, 500 metre2 zemin ve 750 metre2 de duvarlar olmak üzere toplam 1250 metre2 boyutunda dev bir perdenin içinde bu deneyimi yaşayacak. Sanat, tasarım, gösteri, lansman ya da zirve… Yapılan tüm etkinlikler ziyaretçilerimizi içine alacak ve her tarafı saracak. Sadece bununla da sınırlı değil. Bir evin oturma odası gibi kurguladığımız ve istediğinizde misafirlerimizi ağırlayabileceğimiz çok şık bir yemek odasına dönüşebilen bir otak çalışma alanımız bulunuyor. Tavana kadar yükselen cam girişiyle aydınlanan, gerektiğinde ön kapıları açılarak dışarıyla bütünleşen ve bir açık alan hâline gelen bu bölüm inanıyoruz ki; gelen her misafirimizin söylediği gibi size de kendinizi iyi hissettirecek.”

0
3888
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage