22 KASIM, ÇARŞAMBA, 2023

“Genç Caz+ 23” Albümü Yayında

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Garanti BBVA sponsorluğunda düzenlenen ve bu yıl 30. yaşını kutlayan İstanbul Caz Festivali, Genç Caz+ projesinin üçüncü albümünü yayımladı.

İKSV ve Sony Music Türkiye iş birliğinde, İKSV Genç Sanatçı Fonu ve Mehmet Uluğ Fonu desteğiyle yayımlanan Genç Caz+ 23 albümünde 30 yaşın altındaki genç müzisyenlerden oluşan 6 müzik grubunun kendilerine ait ve daha önce yayımlanmamış birer özgün besteleri yer alıyor. Bu yıl 21. yaşına giren Genç Caz+ programı için yapılan başvurular arasından seçilen gruplar ve solo projeler, tarzlarına göre eşleştirildikleri deneyimli müzisyenlerle birlikte çalıştı. Eggmann Quartet’e Volkan Öktem, BÜMK Orkestra’ya Korhan Futacı, Keskin Band’e Okan Kaya, Zonda 4’e Ayşe Tütüncü, Projektiles’a Selen Gülün, Esra Gürçay Quartet feat. Peter Shalamov’a ise Önder Focan prodüktör olarak destek verdi. Kayıtlar Hayyam Stüdyoları’nda yapıldı. Albümün lansman konseri ise 7 Aralık Perşembe akşamı Pera 77’de gerçekleştirilecek.

Genç Caz+’nın seçici kurulunda bu yıl müzisyen Ayşe Tütüncü, müzisyen Cenk Erdoğan, müzisyen Selen Gülün, müzisyen Ogün Sanlısoy, müzisyen Volkan Öktem, radyo programcısı Dr. Hakan Rauf Tüfekçi, yazar Yekta Kopan, Sony Music Türkiye Genel Müdürü Özden Bora, Pozitif ve Babylon’un kurucularından Ahmet Uluğ ve İstanbul Caz Festivali Direktörü Harun İzer yer aldı.

Genç Caz+ 23 albümünü buradan dinleyebilirsiniz.

Genç Caz+ 23 Albüm Şarkıları:
Projektiles / “Şeytan Pazarı”
Esra Gürçay Quartet feat. Peter Shalamov / “For Next Season”
Zonda 4/ “Time Invariant”
BÜMK Orkestra / “Did I Fall?”
Eggmann Quartet / “Crowded Windows”
​Keskin Band / “Gökyüzü”

Fotoğraflar: Fatih Yılmaz

0
1177
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage